Hem / Barn / Serieindelning U11

Serieindelning U11

Tidsplan för serieläggning
2022-05-01:

Sista anmälningsdag

2022-05-02:
En lista med anmälda lag mailas till tävlingsansvariga i föreningarna.

2022-05-16:
Preliminär serieindelning för U19-U11 publiceras på hemsidan.

2022-05-25:
Sista dag för återkoppling på den preliminära serieindelningen för U19-U11.

(Fram till 25 maj kan firmatecknare/tävlingsansvarig önska justering i serieindelningen med motivering i åldersklasserna U19-U11. Insänd önskan om justering, är som sagt en önskan och en ändring kan inte garanteras).

2022-06-01:
Serieindelning fastställs.

2022-06-30:
Spelprogram fastställs.

(Tävlingsansvarig får tillgång till lottningarna i TA för tidsättning av seriematcher).

2022-08-16:
HF Öst låser serierna. Matchtider från föreningarna ska vara tillsatta.

2022-09-01:
Spelprogram och matchtider publiceras på Handbollförbundet Öst webbplats.

Preliminära seriestarter
2022-09-24 Preliminär seriestart för F16.
2022-10-01 Preliminär seriestart för U19, P16, U15, U14, U13, U12, U11 samt Distriktsserier för seniorer.
2022-10-08 Preliminär seriestart för U10 och U9

Fastställd serieindelning, 1 juni 2022
Fram till 25 maj hade firmatecknare/tävlingsansvarig möjlighet att önska justering i serieindelningen med motivering i åldersklasserna U19-U11. Alla önskningar om justeingar i U11 har beviljats av tävlingskommitten. 

Flickor 11 Nivå 1

Gustavsbergs IF HK
Hammarby IF HF
Haninge HK
Huddinge HK
Skuru IK
Skånela IF
Spånga HK
Täby HBK

Flickor 11 Nivå 2 Norra

AIK Handboll
Huddinge HK 2
Sannadals SK 2
Sollentuna HK
Täby HBK 2
Uppsala HK Norra
Uppsala HK Södra
Vassunda IF
Åkersberga HK

Flickor 11 Nivå 2 Södra

Gustavsbergs IF HK 2
Huddinge HK 3
IK Bolton
Lidingö SK
Sannadals SK
Skuru IK 2
Tyresö Handboll
Årsta AIK HF
Årsta AIK HF 2

Flickor 11 Nivå 3

Bollstanäs SK
Dalarö SK
GT Söder HK
IF Swithiod
Skuru IK 3
Skånela IF 2
Spånga HK 2

Pojkar 11 Nivå 1

Hammarby IF HF
Haninge HK
Huddinge HK
IK Bolton
Kungsängens SK
Skuru IK
Skånela IF
Tyresö Handboll
Täby HBK
Uppsala HK

Pojkar 11 Nivå 2 Norra

AIK Handboll
Jakobsbergs  GoIF
Rimbo HK Roslagen
Sannadals SK 2
Skå IK
Skånela IF 2
Spånga HK
Täby HBK 3
Vassunda IF
Årsta AIK HF

Pojkar 11 Nivå 2 Södra

Hammarby IF HF 2
Handens SK
Sannadals SK
Skuru IK 2
Skå IK 2
Spånga HK 2
Tyresö Handboll 2
Täby HBK 2
Årsta AIK HF 2

Pojkar 11 Nivå 3 Norra

Djurgårdshof IK
HK Roslagen
Lidingö SK
Sollentuna HK
Spånga HK 3
Uppsala HK 2
Vallentuna HK
Vassunda IF 2
Åkersberga HK

Pojkar 11 Nivå 3 Södra

GT Söder HK
HK Cliff
Huddinge HK 2
IF Swithiod
IK Bolton 2
Skogås HK
Tyresö Handboll 3
Årsta AIK HF 3

POSTADRESS
Handbollförbundet Öst
Box 11016, 100 61 Stockholm

BESÖKSADRESS
Idrottens hus
Skansbrogatan 7, 118 60 Stockholm

E-post: This is a mailto link
Faktura: This is a mailto link
Bankgiro: 206-3469
Organisationsnummer: 802001-3499

SOCIALA MEDIER

Facebook_vit.svgInstagram_vit.svgTwitter_vit.svgLinked_vit.svg